1. Winnica pozbawiona Gospodarza będzie wydawać cierpkie i gorzkie owoce. Bez Boga człowiek nie zbuduje świata bardziej ludzkiego. Bunt przeciwko Bogu zaślepia ludzi, znieczula sumienie, prawda moralna staje się iluzją.
  2. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.00; a w niedzielę o godz. 15.30.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.
  4. Młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
  5. W czwartek po nabożeństwie różańcowym w Sali domu parafialnego spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia, gromadząc środki finansowe na stypendia dla dzieci i młodzieży zdolnej lecz słabo sytuowanej materialnie. Ofiary te będą zbierane do specjalnych puszek przed kościołem po każdej Mszy św.
  7. W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po modlitwie różańcowej wyruszymy w procesji modlitewnej wokół naszej świątyni. Prosimy o przyniesienie na procesję świec.
  8. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia, by Jezus Nauczyciel był dla nich źródłem mądrości, siły, cierpliwości w formacji serca i sumienia dzieci oraz młodzieży. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji nauczycieli.
  9. Miesiąc październik to czas sprzątania mogił na naszych soleckich cmentarzach i nie tylko. Bardzo prosimy o segregowanie śmieci. Prosimy o elementarną kulturę, by sprzątając nie wyrzucać śmieci na inne groby, za mur cmentarza czy na pole. Jest kontener na cmentarzu na Piaskach, jak również składowisko śmieci przy cmentarzu św. Barbary, bardzo prosimy w tych miejscach składować śmieci.
  10. W minionych tygodniu 6 rodziny wsparło budżet parafii na kwotę 950 zł. Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do kupowania najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  i wszelkich łask i w ich intencji ofiarujmy modlitwę: Zdrowaś Maryjo…

error: Content is protected !!