1. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

2. W środę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Tego dnia będzie zbierana taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msze św. wotywne o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Bożego miłosierdzia i okazja do spowiedzi. Zaś po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa Kółek Żywego Różańca rodziców, którzy modlą się codziennie za swoje dzieci.

4. W sobotę o godz. 14.00 Msza św. w intencji strażaków z okazji Gminnego Dnia Strażaka.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie KŻR z Solca na wspólnej modlitwie natomiast o godz. 15.30 nabożeństwo do MB Soleckiej z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

6. W czwartek 30 czerwca z naszej parafii wyjeżdża młodzież na wakacyjny turnus wypoczynkowy, który do 6 lipca spędzą w polskich górach. Bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie ich wyjazdu: ze sprzedaży ciasta uzyskali kwotę 4 tys. zł; Caritas naszej diecezji przekazał 1800 zł. Bank Spółdzielczy w Lipsku – 700 zł., oraz z budżetu parafii – 2 tys. zł. Wszystkim składamy podziękowanie – Bóg zapłać.

7. Zakończono układanie dwóch odcinków chodnika na cmentarzu św. Barbary. Całkowity koszt tej inwestycji: kostka, obrzeża, suchy beton oraz robocizna to koszt 27 tys. zł.

7. W miesiącu czerwcu budżet parafii wsparło 10 rodzin na kwotę 2 470 zł. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do kupowania kolejnego numeru tygodnika katolickiego „Gość niedzielny”. 9 Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  i wszelkich łask i w ich intencji ofiarujmy modlitwę: Zdrowaś Maryjo…

error: Content is protected !!