Każdego roku w wigilię św. Floriana – patrona strażaków druhny i druhowie OSP z terenu naszej parafii gromadzą się na Mszy św. dziękczynno-błagalnej. W tym roku ze względu na epidemię koronawirus uroczystości te miały bardzo symboliczny wymiar. Mimo tego przejdą jednak do historii z powodu ofiarowanej do kościoła parafialnego, ufundowanej przez OSP figury św. Floriana. Poświęcenie jej dokonane zostało podczas Mszy św. przez Kapelana Strażaków Powiatu Lipskiego. Została także odmówiona modlitwa przez wstawiennictwo patrona Strażaków. Druhny i druhowie w szyku procesyjnym przenieśli figurę do wnęki usytuowanej w nawie głównej naszej parafialnej świątyni. Bóg wielki zapłać na fundację figury św. Floriana oraz obecność w życiu społecznym i religijnym naszej lokalnej społeczności.

error: Content is protected !!