To już 103 lata od pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Tamto wydarzenie na trwałe wpisało się w życie religijne Kościoła Powszechnego oraz poszczególnych wiernych uczniów Chrystusa. Krajobraz religijny naszej parafii jest również naznaczony od kilkudziesięciu lat nabożeństwem i modlitwą przez wstawiennictwo MB Fatimskiej. Co miesiąc od maja do października gromadzą się wierni przy figurze MB Fatimskiej, by realizować Jej przesłanie do nawrócenia i pokuty. Modlitwa różańcowa, do której wtedy wezwała świat Maryja stanowi centrum tego nabożeństwa. Mimo pojawiającego się lęku w sercach wiernych z powodu epidemii, wielu z nich przybyło, by trwać w postawie modlitewnej przed figurą Matki Bożej z Fatimy. Bóg zapłać za udział we wspólnocie modlitwy i uwielbienia Maryi. Zapraszamy w kolejne miesiące na to piękne nabożeństwo.

error: Content is protected !!