1. Wniebowstąpienie to tryumf Chrystusa Zmartwychwstałego, który mówi nie smućcie się, idę do domu Ojca, aby przygotować wam miejsce. Pójdźcie za mną.
  2. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30; dzisiaj o godz. 15.30.
  3. W środę 1 czerwca wyruszy piesza pielgrzymka dzieci i młodzieży do sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Piotrawinie. Początek pielgrzymki o godz. 8.15 w kościele poklasztornym. Zapraszamy.
  4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. wotywne o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i prywatna adoracja. W piątek po Mszy św. modlitwa różańcowa rodziców w intencji dzieci.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i tym samym zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. To również pierwsza niedziela miesiąca, a zatem o godz. 15.00 spotkanie KŻR z Solca, a o 15.30 nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Soleckiej. Także w tą niedzielę młodzież z KSM będzie sprzedawać ciasto oraz wykonane przez siebie różne stroiki.
  6. Bardzo dziękuję druhnom i druhom z OSP Solec nad Wisłą za pomalowanie muru przykościelnego /ponad 150 mb/ od wewnątrz placu przy naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać. Również podziękowanie składam p. Beacie Zgoda za krawiecką renowację procesyjnych sztandarów w ilości 5 sztuk będących na wyposażeniu naszej parafii. Bóg zapłać.
  7. W minionym tygodniu budżet parafii wsparło 2 rodziny na kwotę 450 zł. Bóg zapłać. Została ukończona budowa ogrodzenia domu parafialnego. Czekamy teraz na realizację zamówionych przęseł oraz bramy i furtki. Również w tym tygodniu zostaną rozpoczęte prace przy układaniu kostki brukowej chodnika na cmentarzu św. Barbary. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary, dzięki którym będziemy mogli uregulować finansowe należności z tytułu wykonanych prac.
  8. Zachęcamy do kupowania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  i wszelkich łask i w ich intencji ofiarujmy modlitwę: Zdrowaś Maryjo…

error: Content is protected !!