Początek lutego. Gdzie nie spojrzeć króluje kolor czerwony – kolor miłości, kolor walentynek. Walentynki to dzień, na który czeka wielu ludzi, niezależnie od wieku, by serdeczniej niż na co dzień wyrazić uczucia do najbliższej osoby. Istnieje zwyczaj rozsyłania specjalnych kartek, zwykle anonimowych, których motywem przewodnim są serca, kwiaty, czułe wyznania miłości. Tradycja ta zwraca uwagę na wartość i wymiar uczuć, na niezaprzeczalną konieczność ich istnienia, na to, że są niezbędne i stanowią nieodłączny element ludzkiego bytu.

Patronem Dnia Zakochanych jest Św. Walenty – biskup Terni. To postać zagadkowa. Legenda mówi, że Św. Walenty zajął się popieraniem zakochanych za czasów cesarza Klaudiusza Gota, który wydał edykt zakazujący zawierania małżeństw. Św. Walenty zignorował ów zakaz i w tajemnicy udzielał ślubów młodym, zakochanym parom. Mało kto dziś pamięta, że Św. Walenty, zanim zaczął patronować uczuciom, zanim stał się wzorcem dla wszystkich zakochanych i podkochujących się, był patronem chorych na epilepsję.
Walentynki niewątpliwie skłaniają do uwalniania dobrych emocji, zachęcają do okazywania uczuć, ośmielają, motywują do tego, by nie kryć się z tym, co czujemy do drugiej osoby. Korzystając z tych sprzyjających refleksjom okoliczności w dniu 7.02.2016r. o godz. 17:00 w naszym kościele parafialnym odbył się Koncert Walentynkowy.

Uczestnicy koncertu Agnieszka Kwiatek – solistka; Anna Czarnomska – Połomka – wiolonczela; jej mąż Mariusz Połomka – skrzypce i Kamil Jóźwik – fortepian zaprezentowali przepiękne utwory, mówiące o miłości.

W roli konferansjera wcielił się gospodarz parafii – ks. dr Krzysztof Maj.