Od wieczoru wigilijnego aż do Uroczystości Trzech Króli przeżywano w polskiej tradycji tzw. „święte wieczory”. Był to czas rodzinnych i przyjacielskich spotkań, które wypełnione były ciepłem, miłością i tajemnicą emanującą ze stajenki betlejemskiej. Okres „Godnich Świąt”to czas nie tylko rodzinnych spotkań, ale także czas kolędowania.
Podążając za tradycją wieczornych spotkań na wspólnym kolędowaniu 6 stycznia 2017 roku o godz. 18:00 w naszym kościele parafialnym odbył się po raz drugi Koncert Kolęd. Chór parafialny pod
przewodnictwem Kamila Jóźwika zaprezentował zarówno znane wszystkim tradycyjne kolędy, jak również przepiękne w swej treści pastorałki. Podczas wieczoru mogliśmy także usłyszeć kolędy w wykonaniu zaproszonego gościa – Anny Hamela, laureatki programu: „Szansa na Sukces”. Zarówno solistce, jak i chórowi towarzyszyło smyczkowe trio: Magdalena Pałgan – skrzypce; Anna Czarnomska – Połomka – wiolonczela i Mariusz Połomka – skrzypce.

Kolędowanie jest jak wspólna modlitwa, uwielbienie Boga, a zarazem to piękna tradycja. Wspólne śpiewanie kolęd czy pastorałek łączy ludzi. Warto więc pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go przyszłym pokoleniom.

Podczas tegorocznego Koncertu rozdano nagrody uczestnikom konkursu na szopkę bożonarodzeniową, zorganizowanego przez Akcję Katolicką. Nagrodzono 13 szopek wykonanych przez dzieci szkoły podstawowej z Solca, Przedmieścia i Woli Soleckiej.