1. Piękne pozdrowienie porusza ludzkie serce. Błogosławieni jesteście, gdy idziecie śladami Maryi, by nieść Chrystusa źródło pokoju i miłosierdzia.
  2. W środę 22 grudnia o godz. 6.30 Msza św. i nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity. Zapraszamy.
  3. W piątek o godz. 6.30 ostatnie RORATY. Również jest to wigilia Bożego Narodzenia. Wraz z symboliczną pierwszą gwiazdą zasiądźmy przy stole w gronie naszej rodziny. Rozpocznijmy celebrację tej wigilijnej wieczerzy wspólną modlitwą, czytaniem Ewangelii o narodzeniu Syna Bożego, a biorąc w ręce biały opłatek chleba, niech przemówią nasze serca życzliwością i dobrocią. W tym roku wigilia przypada w piątek,  a zatem wszystkich obowiązuje post od potraw mięsnych, a nawet można zrezygnować z posiłku, aż do czasu rodzinnej wieczerzy. Zapraszamy na Msze św. zwana Pasterką o godz. 22.00 w kaplicy w Woli Soleckiej i 24.00 w kościele parafialnym.
  4. W sobotę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 16.00. Autobus tego dnia nie będzie kursował.
  5. W przyszłą niedzielę 26 grudnia – drugi dzień świąt – Święto Świętej Rodziny. Msze św. według porządku niedzielnego. Autobus od strony Lipska będzie kursował, jak w każdą niedzielę. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 12.00.
  6. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek, którym w wigilię będziemy łamać się w gronie rodziny i składać sobie życzenia. Są jeszcze świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
  7. Zachęcamy do kupowania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem w postaci płyty z kolędami w wykonaniu sióstr karmelitanek. Dla dzieci jest miesięcznik „Mały gość niedzielny”.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask, i w ich intencji ofiarujmy modlitwę: Zdrowaś Maryjo…

error: Content is protected !!