Każdego roku w miesiącu maju przeżywamy piękne religijne wydarzenia, które głęboko wpisują się w sercach ludzi wierzących. Obok nabożeństwa majowego i święta Królowej Polski, strażacy mają świętego Floriana, a św. Stanisław Biskup i męczennik przypomina o wierności łasce chrztu świętego. Natomiast dla dzieci klasy III ten miesiąc zawsze zapisuje się na trwałe jako wydarzenie, które popularnie zwie się dniem I Komunii św. Po kilku latach przygotowań dzieci i ich rodziców w uroczystej Mszy św. uczestniczą w pełni poprzez przyjęcie Ciała Chrystusa w znaku chleba. Tak w kościele parafialnym, jak i w kaplicy w Woli Soleckiej dzieci w pięknych strojach wybranych przez rodziców z wielką dziecięcą wiarą przeżywały swoje pierwsze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Dziękujemy rodzicom, Ks. Jarosławowi, p. Agacie i p. Beacie za przygotowanie dzieci do przeżycia tego wzruszającego religijnego wydarzenia. Bóg zapłać.

error: Content is protected !!