Od blisko 2 lat co miesiąc w naszej parafii na wspólnej modlitwie gromadzą się
czciciele Świętej Rity, aby wypraszać poprzez Jej wstawiennictwo łaski od Boga. Szczególnie w sytuacjach trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych jest Ona proszona o wstawiennictwo u Chrystusa. Jakże piękny był tegoroczny dzień 22 maja – to rocznica śmierci św. Rity. Podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył Dziekan Dekanatu Lipskiego, ks. kan. Henryk Jagieło, zostały wniesione relikwie św. Rity, które parafia otrzymała z jej sanktuarium we Włoszech. Temu wydarzeniu towarzyszyło głębokie wzruszenie licznie zgromadzonym wiernym, którzy przybyli nie tylko z naszej parafii, ale również z okolicznych miejscowości. Po Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo zakończone przepiękną procesją z figurą św. Rity wokół soleckiej świątyni. W procesji niesione były relikwie, które pod koniec tego modlitewnego czuwania mógł każdy ucałować, oddając cześć i chwałę Świętej z Cascio.

error: Content is protected !!