W czwartek po Uroczystości Najświętszej Trójcy od dziesiątków lat Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W polskiej tradycji religijnej ta uroczystość nazywana jest Bożym Ciałem. Wraz z Najświętszym Sakramentem niesionym przez kapłana wyrusza uroczysta procesja do czterech ołtarzy.
Tegoroczna trasa w naszej parafii wiodła ulicami: Krakowska; Staszica; Łoteckiego; Rynek i pl. B. Śmiałego. Towarzyszyła jej podniosła atmosfera i liczny udział osób czynnie zaangażowanych w jej organizację. Dziękujemy druhom z OSP z Solca, Przedmieścia Bliższego, Boisk i Woli Soleckiej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Solca sekcja wioślarska w strojach organizacyjnych; Akcji Katolickiej, grupie modlitewnej św. Rity; Kołom Żywego Różańca; dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, scholi dziecięcej, chórowi parafialnemu, policji za religijne ubogacenie świadectwem wiary tej manifestacji wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tegoroczne ołtarze oraz przystroili domy na trasie procesji. Bóg zapłać.
Dołączone zdjęcia podkreślają piękno tej procesji i liczne zaangażowanie parafian w jej poprawny przebieg.
Niech Bóg błogosławi i umacnia wiarę w naszych sercach.

error: Content is protected !!