W roku 1956 naznaczonym różnego rodzaju protestami w Polsce, w sandomierskiej katedrze Tadeusz Gębka przyjmuje święcenia kapłańskie. Początek, jak i całe Jego kapłaństwo, w większości przypadające na okres polskiego socjalizmu było czasem trudnym, ale również błogosławionym. Trudności wynikały z ciągłego nękania ze strony Urzędu Bezpieczeństwa, a radości z widocznych owoców pięknej kapłańskie pracy. Po dwóch wikariatach w Czermnie koło Końskich i Skaryszewie z woli władzy diecezjalnej rozpoczął posługę proboszcza w Darominie, gdzie podjął się budowy nowego kościoła. Od roku 1975 aż do dnia dzisiejszego swoje talenty i troskę duszpasterską ofiarował parafii w Solcu nad Wisłą. 

W dniu 19 czerwca pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Radomskiej czcigodny Jubilat dziękował Bogu za dar 60 lat posługi kapłańskiej. Otoczony znaczną liczbą kapłanów koncelebrujących Mszę św. z rąk Biskupa otrzymał krzyż i przyjął dar modlitwy błogosławieństwa. Ale na tym nie koniec. W dowód uznania za wierną posługę dla chwały Bożej i zbawienia wiernych Papież Franciszek obdarzył Go godnością Prałata Jego Świątobliwości. To wyróżnienie zostało przyjęte z radością i pełnym aplauzem zgromadzonych wiernych. Warto dla takiej chwili żyć i pięknie służyć Kościołowi. Niech Bóg błogosławi diamentowemu Jubilatowi w dalszych latach Jego życia.

error: Content is protected !!