Każdego 22. dnia miesiąca czciciele Św. Rity i wierni gromadzą się w naszym kościele parafialnym na Mszy Św. odprawianej w intencji próśb zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej stygmatyczki. Po Mszy odprawiane jest nabożeństwo, w czasie którego odczytywane są złożone prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorobę, opuszczenie, zdradę, ale nie tracących wiary. 22 maja 2016r. w uroczystość Trójcy Świętej po raz pierwszy w naszej parafii odbyła się Uroczystość odpustowa ku czci Św. Rity z poświęceniem przyniesionych przez wiernych róż oraz procesją wokół kościoła z figurą Św. Rity.
Prośmy Św. Ritę, abyśmy tak jak Ona wydawali woń dobrych uczynków, a ciernie przeciwności i cierpień umieli wykorzystać do wzrostu wiary, nadziei i miłości.
Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi Machnio za przewodniczenie we Mszy Św. i udział w uroczystości odpustowej.

error: Content is protected !!