1. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie nawzajem. Naśladujcie Chrystusa Syna Bożego.
  2. W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W kaplicy w Woli Soleckie odpust. Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
  3. Również w sobotę o godz. 20.00 Msza św. na cmentarzu św. Barbary. Dlatego we wtorek na godz. 9.00 zapraszam członków KŻR z Solca do posprzątania kościoła św. Barbary.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa – Wniebowzięcie NMP. Msze św. wszystkie w kościele parafialnym. O godz. 12.00 uroczysta Suma z procesją wokół naszej świątyni. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów; ministrantów, grupy modlitewne i druhów z OSP do czynnego udziału w procesji.
  5. Również w przyszłą niedzielę w godzinach dopołudniowych OSP z Solca nad Wisłą organizuje przed MGOK możliwość zaszczepienia się jedną dawką szczepionki Johnson.
  6. W sobotę 28 sierpnia w Skarżysko odbędzie się powakacyjny dzień wspólnoty. Z naszej parafii organizowany będzie wyjazd dla oazy i ministrantów oraz scholi. Zapisy u Księdza Krystiana.
  7. W ostatnią niedzielę sierpnia o godz. 12.00 parafialne dożynki.
  8. W tym tygodniu budżet parafii wsparło 3 rodziny na kwotę 250 zł. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do kupowania najnowszego numeru „Gości Niedzielnego”.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  i wszelkich łask i w ich intencji ofiarujmy modlitwę: Zdrowaś Maryjo…..