Od kilku lat w środę Wielkiego Tygodnia ma miejsce Misterium Męki Pańskiej. Poprzez inscenizację zbawczych wydarzeń sprzed 2 tysięcy lat pragniemy jeszcze raz zamyślić się nad Miłością Boga do człowieka. Tegoroczne misterium połączone z Drogą Krzyżową wiodło ulicami Solca na solecką Golgotę. Znaczne zaangażowanie wielu parafian umożliwiło rozbudowanie wielu scen, które z nową intensywnością poruszyły serca i sumienia uczestników tego wydarzenia. One również pozwoliły w głębi wiary przeżyć dni Triduum Paschalnego. Wyrazy uznania i szacunku dla grających różne role w owym Misterium okazane zostały ciszą, skupieniem, modlitwą oraz spontanicznymi oklaskami. Bogu niech będą dzięki za wszystkich, dzięki którym to Misterium mogło kolejny raz ukazać prawdę Krzyża i Bożej miłości.

error: Content is protected !!