W dobie współczesnej, gdzie ludzkość zdaje się zbliżać do moralnej katastrofy wynikającej z względności zasad i norm, należy z doniosłością i pietyzmem celebrować wszelkie piękne rocznice małżeństwa. Z jednej strony są one zaprzeczeniem braku trwałości małżeństwa, a z drugiej strony przekonują, że piękno wpisane jest w wierność aż do końca. W niedzielę 10 września 2017 roku Państwo Helena i Stanisław Górscy z Solca obchodzili 70 rocznicę zawarcia przez nich sakramentalnego związku małżeńskiego. Było to historyczne wydarzenie, które po raz drugi miało miejsc w najnowszej historii naszej parafii. Otoczeni dziećmi, wnukami i prawnukami oraz licznie zgromadzonymi parafianami w skupieniu i modlitwie trwali przed ołtarzem Chrystusa, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Pan Stanisław przez blisko 30 lat wypiekał chleb, a jego żona pracowała w miejscowym Ośrodku Zdrowia. Oboje pełni radości wychodzili ze świątyni przy akompaniamencie marsza weselnego i burzy oklasków, które wyrażały podziw i uznanie ze strony licznie zgromadzonych wiernych. Niech Bóg Im błogosławi i otacza opieką. Szczęść Boże Jubilaci.

error: Content is protected !!