Kościół katolicki definiuje sakrament małżeństwa, jako związek mężczyzny i kobiety, którzy tworząc przed Bogiem taką wspólnotę czynią to dla ich dobra i wspólnego rozwoju duchowo-religijnego oraz zrodzenia i wychowania potomstwa. Dzień zawarcia małżeństwa przed Bogiem i Kościołem jest najważniejszym w ich życiu dniem, gdyż początkuje wspólnotę życia i miłości. Stąd pięknym zwyczajem może być Msza św. z komunią świętą  w kolejną rocznicę ich małżeństwa. Taką pierwszą liczącą się rocznicą jest dziesięciolecie małżeństwa. Niektórzy wskazują, że nieraz jest to moment rodzących się kryzysów w związku. Dlatego potrzeba modlitwy i obecności Kościoła w tym trudnym czasie.

W dniu 26 sierpnia w parafii odbyła się Msza św. połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla małżeństw, które stanęły na ślubnym kobiercu w roku 2007. Świętujących blaszaną rocznicę było 10 par wraz z dziećmi, które najpierw zgromadziły się przy ołtarzu Chrystusa, a następnie w miłej atmosferze radowali się przy wspólnym biesiadowaniu, które przygotowała dla nich Akcja Katolicka. To wydarzenie będzie cyklicznym spotkaniem każdego roku, by otoczyć modlitwą i życzliwością te małżeństwa, gdyż to one wraz z dziećmi stanowią przyszłość parafii i Kościoła.

error: Content is protected !!