W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do naszej parafii przybyła grupa dzieci i młodzieży z parafii Garbatka Letnisko, Zwoleń, Pionki, Groszowice, Jedlnia Letnisko, Góra Puławska, formująca swoją wiarę i postawę życia poprzez przynależność do Ruchu Światło – Życie oraz grupa rodzin z Domowego Kościoła, by przeżyć Rejonowy Dzień Wspólnoty pod hasłem Kościół jest święty.

Zgromadziliśmy się w naszym kościele parafialnym o godz. 9.00 na zawiązaniu wspólnoty i konferencji, którą wygłosił ks. Karol Kwiatkowski z Góry Puławskiej.

Dzięki uprzejmości Pani mgr Iwony Borek – Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Solcu – wszyscy mogliśmy udać się do budynku szkoły, by tam w małych grupach rozważać Boże Słowo.

Centrum naszego spotkania była Eucharystia poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez ks. Macieja Będzińskiego z Garbatki Letnisko.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. dr Krzysztof Maj – proboszcz naszej parafii wraz z pozostałymi kapłanami. Homilię wygłosił ks. Tomasz Cabaj z Groszowic.
Po Mszy św. wróciliśmy do szkoły by cieszyć się wspólnotą płynącą ze spotkania na Agape, która została przygotowana przez naszych parafian.

Pyszny bigos przygotowali członkowie Akcji Katolickiej: Duda Wiesława, Wróbel Eugenia, Gozdur Krystyna, Suchorowska Teresa, Urbańska Maria, Śmieszek Lucyna, Fałek Marian, Sosnowski Wacław.

Ogrom różnorodnych ciast to ofiara serc i pracy osób: Ewa Waleniak, Teresa Sajnóg, Danuta Jóźwik, Łucja Kolenda, Anna Buszkiewicz, Alicja Zardzewiała, Anna Pałka, Alicja Szołajska, Barbara Jaśkiewicz, Jolanta Cybulska, Renata Fałek, Bożena Szołajska, Anna Karbownik, Siostry Michalitki, Anna Stankowska, Sylwia Jóźwik, Elżbieta Skalińska, Jolanta Sas, Danuta Cybulska, Alfreda Rogoś, Jolanta Barańska, Agata Pałka-Plewniak.

Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i zorganizować Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, składamy serdeczne podziękowania.
                                                        BÓG ZAPŁAĆ