W niedzielę 21 października podczas uroczystej Sumy pod przewodnictwem Proboszcza naszej parafii ks. dr Krzysztofa Maja został zainaugurowany w soleckiej parafii ROK WIARY.

Podczas procesji wejścia uroczyście został wniesiony Paschał, jako symbol Chrystusa, który jest światłością świata, rozpraszającą ciemności niewiary. Młodzież przygotowująca się do sakramnetu bierzmowania, przyniosła Katechizm Kościoła Katolickiego przez lekturę którego pragną zgłębiać tajniki wiary. 

Rok Wiary to błogosławiony czas ofiarowany nam przez Ojca Świętego Benedykta XVI, w czasie którego mamy odpowiedzieć sobie pytanie na ile znam Jezusa i w jakim stopniu moje życie jest odpowiedzią i świadectem wiary, przyjętej w sakramencie chrztu świętego. Niech ten błogosławiony czas będzie źródłę przemiany naszej codzienności. Niech słowa CREDO staną się na nowo motywem przewodnim ludzkiego postępowania.

error: Content is protected !!