Ważnym momentem na drodze duchowego i religijnego rozwoju człowieka jest dzień bierzmowania – czwarty sakrament w życiu dziecka bożego. Jest on umocnieniem w wierze. Do niego przystępuje młodzież, która jest dojrzała w wierze co oznacza, że wiary się nie wstydzą, wiarę bronią, wiarą żyją i wiarę przekazują innym, słowem i swoim postępowaniem. W tym roku do Bierzmowania przystąpili uczniowie z trzech szkół naszej parafii w liczbie 46 osób. Sakramentu udzielił im Ks. Bp Piotr Turzyński. Do tego ważnego momentu przygotowali ich: Ks. Grzegorz Dąbrowski; p. Beata Kośnic i p. Agata Zawadzka. Jako pamiątkę otrzymali okolicznościowy krzyż, który im nakładali rodzice oraz małą poręczną Ewangelię. Krzyż jest wezwaniem, by wziąć swój własny mały krzyż życia i pójść za Chrystusem, za drogą, którą wskazał. Ewangelia natomiast to słowo, które ma ich inspirować do odczytania je sercem i zrealizowania go w dorosłym życiu. Dziękujemy tej wspaniałej młodzieży za uczestniczenie w dwuletnim cyklu przygotowania, jak i cierpliwym pełnym wiary przeżywaniu samej Mszy św. połączonej z udzieleniem tego sakramentu. Podziękowanie należy się również ich rodzicom za przygotowanie świątyni na tę uroczystą chwilę i dar ołtarza w postaci pięknego haftowanego ornatu koloru zielonego. Bóg zapłać za dobro, którego owoce zapewne będą stanowiły bogactwo wspólnoty parafialnej.