W czwartek po zakończeniu oktawy Zesłania Ducha Św. w Polsce obchodzona jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa /Boże Ciało/. Ten ustawowo wolny dzień dla wielu staje się piękną i niepowtarzalną okazją, by zamanifestować swoją wiarę w Boga w Trójcy Jedynego. Całe rodziny biorą udział w procesji eucharystycznej podążając w atmosferze modlitwy do czterech ołtarzy. W skupieniu słuchają fragmentów Ewangelii o ustanowieniu przez Jezusa sakramentu Eucharystii. Jest to także okazja do wyrażenia Bogu wdzięczności za dar obecności w znaku Chleba.

Tegoroczna trasa procesji wiodła ulicami: Zamkowa, Zwoleńska, Rynek i pl. B. Śmiałego. W niej czynny udział mieli druhny i druhowie z OSP z terenu naszej parafii, ministranci, grupy modlitewne: KŻR; Odnowa w Duchu św. św. Rita; Akcja Katolicka, oaza, jak również chór parafialny pod dyrekcją p. Kamila Jóźwika.
Bogu niech będą dzięki za tak wielu uczestników procesji, którzy z modlitwą na ustach i wiarą w sercu podążali za kapłanem niosącym monstrancję z Najświętszym Sakramentem.

Słowa podziękowania należą się osobom, które czynnie uczestniczyły w przygotowaniu tegorocznych ołtarzy: mieszkańcy ul. Zamkowej i z nią sąsiadujących. grupie św. Rity; Akcji Katolickiej i OSP Solec nad Wisłą. Bóg zapłać.

error: Content is protected !!