W kalendarz liturgiczny Kościoła katolickiego wpisane są różne święta i uroczystości, które swą tematyką przybliżają prawdy wiary. Sześćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, zwana „Boże Ciało”. Tego dnia wierni gromadzą się licznie nie tylko na procesji do 4 ołtarzy, lecz również na innych Mszach Świętych. Jest to wyraz wiary w obecność Syna Bożego w znaku chleba, której możemy doświadczyć zarówno w Lanciano, jak i Sokółce. Ten dzień to uwielbienie Boga, że „pozostał z nami, aż do skończenia świata”. To również ponowne obudzenie świadomości wiary „kto spożywa ten Chleb, będzie żył na wieki”. W tym roku przy licznym udziale rzeszy wiernych po Mszy o godz. 12.00 wyszliśmy w procesji do ołtarzy usytuowanych na ulicach Solca. I tak 1 ołtarz to zasługa mieszkańców ulic: Zamkowa, Wąska i Kościuszki; 2 ołtarz przygotowała grupa modlitewna Św. Rity; 3 ołtarz został przygotowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, natomiast 4 ołtarz jak co roku przygotowali druhowie z OSP Solec nad Wisłą. Wszystkim bardzo dziękujemy. Podziękowanie składamy również dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, KŻR, strażakom z Solca, Przedmieścia Bliższego, Boisk i Woli Soleckiej, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, grupie modlitewnej św. Rity i chórowi parafialnemu wraz z organistą za przepiękną oprawę muzyczną uroczystej procesji. Bóg zapłać. Do zobaczenia za rok na procesji Bożego Ciała.

error: Content is protected !!