Miesiąc maj jest pięknym miesiącem bogatym w wiele znaczących wydarzeń i świąt religijnych. Wśród nich poczesne miejsce zajmuje uroczystość Pierwszej Komunii dzieci z klasy III-ej. Jest to święto rodzinne i parafialne, do którego przez wiele miesięcy wszyscy się przygotowują. W tym czasie nie wolno zatracić samej istoty tego świętowania, jakim jest pełny udział we Mszy św. i przyjęcie Jezusa w znaku chleba. W naszej parafii zawsze w trzecią niedzielę miesiąca maja ma miejsce to piękne i wzruszające wydarzenie. W tym roku do I – Komunii Św. przystąpiło z dwóch szkół: z Solca i Przedmieścia -13-oro dzieci. Zostały one przygotowane przez Ks. Grzegorza Dąbrowskiego i p. Agatę Zawadzką. Bogu niech będą dzięki za tych rodziców, którzy wspólnie przeżywali z całymi rodzinami radość z pierwszego pełnego udziału we Mszy Św. swoich dzieci.

error: Content is protected !!