WŁOCHY – SZLAKIEM SANKTUARIÓW (8 dni, samolot) 12 – 19.10.2023

1   dzień: WARSZAWA – WENECJA – ASYŻ

Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie 2,5 godz. przed wylotem. Odprawa bagażowa. Wylot do Wenecji. Przejazd do hotelu w okolicach Asyża. Obiadokolacja. Nocleg.

2   dzień: ASYŻ – CASCIA – RZYM

Śniadanie. Przejazd do Asyża: Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka, S. Maria degli Angeli, świątynia Minerwy. Wyjazd do Cascia – sanktuarium św. Rity. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja. Nocleg.

3   dzień: WATYKAN – RZYM

Śniadanie. Przejazd do Watykanu – nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Bazyliki Większe, Święte Schody. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

4   dzień: WATYKAN – RZYM

Śniadanie. Zwiedzanie katakumb św. Kaliksta. Kościół Quo Vadis. Zwiedzanie Rzymu barokowego – place i fontanny, Panteon. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

5   dzień: NEAPOL

Śniadanie. Wyjazd do Neapolu – nawiedzenie kościoła, gdzie spoczywa sługa boży ks. Dolindo. Przejazd do sanktuarium MB Pompejańskiej. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

6   dzień: SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – MANOPPELLO

Po śniadaniu zwiedzanie i czas wolny na prywatną modlitwę w San Giovanni Rotondo – miejscu związanym z O. Pio. Przejazd do Lanciano, gdzie w XIII wieku miał miejsce cud eucharystyczny. Przejazd do Manoppello, gdzie znajduje się „chusta św. Weroniki”, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Nocleg z kolacją w okolicach Pescary.

7   dzień: LORETO – PADWA

Śniadanie. Przejazd do Loreto, gdzie zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej. Zwiedzanie Padwy – Bazylika św. Antoniego. Kolacja i nocleg w okolicach Padwy/Wenecji.

8   dzień: WENECJA – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Po Rzymie grupa porusza się komunikacją miejską.

Cena: 4950PLN

Cena zawiera: przelot samolotem, transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2,3 osobowe); 7 śniadań kontynentalnych i obiadokolacji trzydaniowych podawanych do stolika; opiekę pilota; ubezpieczenie NNW, KL i chorób przewlekłych; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10PLN/os.); podatek Vat.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, komunikacji miejskiej, przewodników miejscowych, opłat klimatycznych i innych opłat związanych z realizacją programu – około 110EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); dopłaty do pokoju jednoosobowego (1200PLN); wydatków osobistych.

Planowany rozkład lotów:

LO 309 12OCT WAWVCE  0925 1125

LO 310 19OCT VCEWAW  1205 1355

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

error: Content is protected !!