Od kilkudziesięciu lat w miesiącu sierpniu wyrusza nadwiślańska grupa pielgrzymkowa nr 25. W tym roku 4 sierpnia po Mszy św. w kościele parafialnym wyruszyli przedstawiciele wspólnoty parafialnej na pątniczy szlak. Po raz pierwszy z nowym wikariuszem parafii ks. mgr Grzegorzem Dąbrowskim. Wszyscy patrzyli na nich pełni podziwu i uznania za tak wielkie bohaterstwo pielgrzymowania przy tak wysokiej temperaturze. Ale czego nie robi się dla Maryi i jej Syna Jezusa. Chwała im.

Grupa – a tak naprawdę grupka – na tle innych grup radomskiej pielgrzymki jawi się, jako wspólnota modlitwy i wiary. Ksiądz Proboszcz odwiedził ich na trasie z Stąporkowa do Radoszyc i uwiecznił na prezentowanych zdjęciach. Bóg zapłać za trud pielgrzymki, która jest wielkim świadectwem wiary i odwagą w niesieniu Krzyża. Przeżyjcie radość górki przeprośnej i cudownej atmosfery wejścia do kaplicy cudownego obrazu Czarnej Madonny.