Na kulturalnej mapie Solca już po raz trzeci 6 stycznia o godz. 18.00 zaprezentował się spektakl muzyczny z utworami polskich kolęd. Miejscem był kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP. Przed licznie zgromadzonymi słuchaczami wystąpił chór miejscowej parafii pod dyrekcją p. mgr Kamila Jóźwika oraz solistka Maja Wojtaszek. Wykonawcom akompaniowali: Magdalena Pałgan – skrzypce; Anna Czarnomska-Połomka – wiolonczela; Mariusz Połomka – skrzypce; Kamil Jóźwik – pianino. Zostało zaprezentowanych 15 kolęd i pastorałek, które bogactwem swej treści podkreśliły duchowo-religijny charakter świętowania Bożego Narodzenia. Była to niezwykła uczta dla melomanów i miłośników kolęd. Ten muzyczny spektakl został ubogacony prezentacją wierszy w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Solcu: Skalińskiej Marii, Szołajskiej Julii i Kołacz Katarzyny, jak również występem najmłodszego artysty – Wiktora Cichońskiego. To wszystko mogło mieć miejsce dzięki zaangażowaniu p. Kamila Jóźwika – reżysera tego koncertu oraz sponsorów, którym bardzo dziękujemy. Byli nimi Wójt Gminy Solec – p. Marek Szymczyk wraz z Radą Gminy; Parafia w Solcu nad Wisła; Fundacja im. księcia Krzysztofa Zbaraskiego oraz radni Rady Powiatu: p. Romuald Kowaleczko i Lucyna Śmieszek. Bóg zapłać. Zapraszamy za rok.

error: Content is protected !!