W czas liturgicznego okresu Bożego Narodzenia wpisał się na trwałe koncert kolęd. Wieczorem, w uroczystość Objawienia Pańskiego, przy licznie zgromadzonej widowni swój repertuar zaprezentował chór parafialny pod dyrekcją miejscowego organisty P. Kamila Jóźwika. Kolędy swoim tekstem zawsze są urzekające dla słuchaczy, ale w wykonaniu 3 – głosowego chóru parafialnego pozostawiają niezatarte wspomnienie. Co roku chór wykonuje w sposób piękny i profesjonalny kolędy i pastorałki za co otrzymali gromkie brawa. Również w tym roku wystąpili zaproszeni goście. Mieliśmy okazję wysłuchać kolęd w jazzowej aranżacji w wykonaniu Alicji Witomskiej, studentki Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako artystka występuje również na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego. Akompaniował Jej Jarek Mrożek – jazzowy pianista, organista i kompozytor z Buska Zdroju. Wykonali 11 utworów: kolęd, pastorałek, pieśni bożonarodzeniowych. Na koniec P. Alicja Witomska wykonała utwór „Mario czy Ty wiesz”, który wyzwolił niezwykłe uczucia miłości i piękna. Oprócz utworów muzycznych i chóralnych wystąpiły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Soleckiej. Zuzanna Tomczyk, Paulina Majewska i Julia Kiljan wyrecytowały wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej. A na sam koniec wystąpił uczeń Szkoły Podstawowej w Przedmieściu Dalszym – Wiktor Cichoński w prezentacji dwóch kolęd. Dla wielu uczestników ten wieczór pozwala odkryć misterium Bożego Narodzenia poprzez objawienie Syna Bożego całej ludzkości. 

Koncert ten zawsze wspierają: Wójt Gminy Solec nad Wisłą P. Marek Szymczyk, Parafia w Solcu nad Wisłą, jak i Fundacja im Księcia Krzysztofa Zbaraskiego. Bardzo dziękujemy za umożliwienie Nam udziału w takiej uczcie duchowej, która zawsze 6 stycznia ma miejsce w kościele parafialnym w Solcu nad Wisłą.

error: Content is protected !!