Czwartek 9 czerwca 2011 r. w Solcu nad Wisłą stał się dniem panowania młodzieży. O godz. 18.00 w kościele poklasztornym rozpoczął się I Dekanalny Dzień Młodzieży. Na spotkanie oprócz młodzieży z parafii Solec nad Wisłą, przybyli młodzi z Lipska z ks. Sławkiem Ziółkiem oraz z Tarłowa z ks. Sylwestrem Głogowskim. Pierwsza część naszego świętowania to spotkanie w świątyni św. Stanisława na wspólnej modlitwie, w czasie której odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Mariusz Chamerski. W czasie konferencji usłyszeliśmy zaproszenie: „POKAŻ SWOJĄ TWARZ” – twarz chrześcijanina.Ks. Mariusz zachęcał nas byśmy w codzienności radowali się z bycia dzieckiem ochrzczonym, które nie jest samo na świecie, ale są nas miliony. Jesteśmy by razem tworzyć wspólnotę. Widocznym faktem łączności wszystkich ochrzczonych była obecność młodzieży z Radomia z ks. Bartłomiejem Winkiem, którzy przez śpiew, muzykę i taniec ubogacali nasze spotkanie. Na zakończenie spotkania każdy z nas obmyty przez ks. Mariusza wodą święconą. Jako przypomnienie wody żywej, która nas rodzi do życia w łasce. W II części naszego spotkania udaliśmy się na plac obok GOK-u, by przy wspólnym śpiewie piosenek biesiadnych w wykonaniu uczniów ZSP w Solcu posilić się smaczną kiełbaską z grilla. Wszystkim sponsorom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia na następnym naszym święcie.

error: Content is protected !!